KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13746053
nr 1374 6053
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1937, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 25x31 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 januari 2021
kl 18:32:33
25/1 15:38:45
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg